Akademia Freestyle & Street Football

          Jestem założycielem Akademii Freestyle i Street Football, która obecnie działa stacjonarnie w Częstochowie oraz w miejscowości Kłomnice (woj. śląskie). Akademia to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży z piłką nożną łączące zabawę z jednoczesnym treningiem techniki. Głównym założeniem jest to by zawodnicy nauczyli się podstaw wykonywania trików począwszy od żonglerki, od której wszystko będziemy zaczynać, przez naukę pierwszych trików Freestyle, aż po bardziej skomplikowane kombinacje i choreografie występów! Ponadto na zajęciach poznajemy zagrania i zasady gry w Street Soccer. Gra w tzw. Panne, czyli zagranie które polega na założeniu „piłkarskiej siaty” – celowego i zamierzonego kopnięcia piłki między nogami przeciwnika. Nauka swobodnego operowania piłką podczas gier na małej przestrzeni w formule 1 na 1, 2 na 2 czy 3 na 3!

www.akademiafreestyle.info

          Ukończyłem studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na wydziale pedagogicznym Akademii Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza), zdobywając przy tym również uprawnienia instruktora piłki nożnej.

Praca z dziećmi i młodzieżą przynosi mi ogromną frajdę, mimo że Freestyle to wymagająca dyscyplina staram się w cierpliwy i rzetelny sposób przekazywać swoją wiedzę na temat trików i sztuczek, próbując zarazić swoją pasją co raz to większą grupę młodych osób!

Zajęcia indywidualne.

          Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodych zawodników, którzy chcieliby poprawić swoją technikę i grę w pojedynkach 1vs1 lub pod stałym okiem trenera uczyć się sztuki Freestyle’u. Spersonalizowany trening pod preferencje zawodnika trenowanej dyscypliny Freestyle Football i/lub Street Football 1vs1. Nauka żonglerki, nauka trików Freestyle, gry i zabawy z piłką oraz zagrania i gry 1vs1 w Street Football.

          Podczas treningu stawiamy duży nacisk na to by młody zawodnik cały czas pracował z piłką przy nodze; zarówno przy ćwiczeniach szkolących i uczących techniki, jak i przy ćwiczeniach rozwijających ogólnopojęte zdolności motoryczne. Zróżnicowane scenariusze zajęć z grami i zabawami z piłką, wzbogacone o elementy trików Freestyle pozwalają utrzymać motywację i zaangażowanie uczestników zajęć.

          W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku 8 – 15 lat. Zajęcia przeznaczone są dla max 1 – 2 osoby

Zajęcia grupowe.

          Zajęcia przeznaczone dla większej ilości osób, max ~ 20 uczestników. Dysponujemy własnym sprzętem treningowym tj. piłki do nauki Freestyle oraz specjalistyczne piłki do Street Football, mobilne bramki BazookaGoals, specjalistyczne okrągłe boisko do gier i rozgrywek 1vs1 o średnicy ~ 5m.

  • Zajęcia stacjonarne Akademii Freestyle & Street Football w Częstochowie i Gminie Kłomnice – www.akademiafreestyle.info
  • Współpraca z klubami i akademiami piłkarskimi, oraz szkolnymi sekcjami piłki nożnej na okresowe lub jednorazowe treningi nauki i doskonalenia techniki panowania nad piłką Freestyle i Street Football.
  • Współpraca z Domami, Ośrodkami Kultury i Sportu w ramach krzepienia i rozwijania zainteresowań aktywnością fizyczną w okresowych zajęciach Freestyle i Street Football, podczas Ferii zimowych czy Wakacji letnich.